Bölge Müdür Yardımcıları

22 Aralık 2022
 

Şenol SOYLU

1970 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi ile yine aynı Üniversitesinin İktisat Fakültesi Bölümlerinden mezun olmuştur.
1993 yılında Sağlık Bakanlığı Programcı kadrosu ile memuriyet görevine başladı.
 
1996-1999 yılları arasında TC Başbakanlık kurumunda Cumhurbaşkanlığı ile birlikte yürütülmekte olan Başbakanlık Merkez Teşkilatı bakanlıklar ve bağlı birimlerinin iş akışları otomasyon teknolojileri geliştirme çalışma grubunda görevlendirildi.
2000 yılında Gümrük Müsteşarlığından sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından tüm gümrük idarelerinde başlatılmakta olan Bilge otomasyon projesinde görev aldı.
2000-2015 yıllarında Gümrük Müsteşarlığı Muhabere Elektronik Dairesi Başkanlığında sırası ile Programcı, Grup Sorumlusu, Şube Müdürü görevlerinde bulundu. Bu süre zarfında (Taşınma Projesi, Taşra Gümrük İdarelerinin Modernizasyon Projesi, Ticaret İl Müdürlükleri Modernizasyon projesi vb.) başlıca büyük projelerde proje sorumlusu/yöneticisi olarak görev yapmıştır.

2015-2019 yılında Müsteşarlık onayı ile Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünün Komuta Kontrol Merkezi Modernizasyonu ve Yeniden Yapılandırılması Projesi çalışmalarını yürütmek için İlgili genel müdürlükte görevlendirilmesi yapılmıştır.  Modernizasyon işlemlerine ek olarak Komuta Kontrol Merkezi bünyesine Kaçakçılıkla Mücadele Kapsamında HTS (Hava Takip Sistemi) GTS (Yeni Gemi Takip Sistemi) projelerinde proje koordinatörü olarak çalışmalarda görev almıştır.

23.08.2019 tarihli Bakanlık oluru ile Batı Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge müdürlüğünde vekâleten Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.  Bakanlık Makamının 23.08.2021 tarihli Onayı ile Bölge Müdürlüğümüze Bölge Müdür Yardımcısı olarak atanan Sn. Şenol SOYLU evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Osman TAŞDEMİR

Özgeçmiş

Abbas SARIHAN

1959 Sivas Gemerek Yeniköy’de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Gemerek’te, lise öğrenimini Kayseri’de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve aynı üniversitenin İşletme bölümlerinden mezun olmuştur.

Ayrıca 2 yıl süre ile eğitim veren Maliye ve Gümrük Bakanlığı Ankara Maliye kursundan mezun olmuştur. 1991 yılında Bakanlığımızın açmış olduğu Gümrük Müşavirliği sınavını kazanarak aynı zamanda Gümrük Müşaviri unvanını almıştır.

1980 yılında Kayseri Gümrük Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başlamış 1983 – 1993 yılları arasında Bakanlığımız Gümrükler Genel Müdürlüğü’nde görev yapmıştır. 1993 yılından başlayarak sırasıyla İncirlik, Adana, Esendere, Kapıköy Antalya Gümrük Müdürlüklerinde Gümrük Müdür yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2000 yılından başlayarak sırasıyla Antalya, Tokat, Ordu, Çanakkale Çerkezköy Gümrük Müdürlüklerinde Gümrük Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006 yılında Bölge Müdür Yardımcısı unvanına atanarak İpekyolu, İstanbul, Batı Marmara, Doğu Anadolu, Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerinde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2020 yılı atama döneminde tekrar Bölge Müdürlüğümüz Batı Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne atanarak, Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
Evli ve 5 çocuk babasıdır.